Inwestycje w reklamy – warto czy nie warto?

Billboardy reklamowe - gdzie je stosować

Metody reklamy dla przedsiębiorców

Jakie są sposoby nowoczesnej reklamy? Reklamując się należy pamiętać o tym, że wraz z postępem technologii metod reklamy jest coraz więcej. Niegdyś do naszej dyspozycji była prasa, telewizji oraz radio. Dziś do tego wszystkie należy dołożyć Internet, który dodatkowo można podzielić na pomniejsze sektory, które służyć będą za miejsce reklamy. Warto również dodać do tego alternatywne sposoby reklamowania się, które zawierają się w najlepszych kampaniach reklamowych organizowanych przez najlepsze studio reklamowe.

Internet, prasa, telewizja czy outdoor?

Początkujący przedsiębiorcy mogą jednakże posiłkować się prostszymi sposobami reklamowania się – w tym miejscu warto zwrócić uwagę na reklamę w prasie lokalnej oraz regionalnej, spoty reklamowe w telewizji lokalnej czy zakup przestrzeni reklamowej w lokalnych portalach internetowych. W przypadku sieci problemem może być jednakże możliwość wyłącznie reklam przez specjalne wtyczki w przeglądarce. Po ich włączeniu użytkownik nie zobaczy naszych banerów czy tzw. pop-upów. Możemy jednak skusić się na pozycjonowanie strony, co pozwoli znaleźć się naszej stronie – również przygotowanej przez studio reklamy – na wyższej pozycji w przeglądarce.

Reklama miejska - szyld

Możemy też zapłacić za kampanię AdWords, co pozwoli na wyświetlanie naszej strony na samej górze wyników. Jeśli wybierzemy popularne zagadnienie z pewnością szybko wyczerpiemy swój budżet, jeśli jednak jesteśmy otwarci na rynek lokalny możemy być pewni, że AdWordsy to sposób na dotarcie do klientów, którzy często i chętnie korzystają z Internetu. Pozycjonowanie jest jednakże prawdopodobnie ciekawsze gdyż nasza pozycja w wyszukiwarce rośnie z czasem w sposób naturalny – wymaga jednak często sporych opłat. Jeśli jednak mieszkamy w małym mieście i właśnie na to miasto pozycjonujemy witrynę – zapłacimy tylko góra kilkaset złotych miesięcznie.

Alternatywne metody reklamy

Internet to nie tylko banery, SEO i płatne reklamy. To także artykuły sponsorowane oraz działania marketingowe oparte o portale społecznościowe – tego rodzaju pomysły może dla was zrealizować studio. Studia reklamowe coraz częściej proponują założenie kont w tych miejscach dla firmy i regularne ich prowadzenie. Może to zbliżyć firmę do klientów, a także klientów do firmy. Może to być darmowy sposób na przedstawienie oferty oraz zachętę do skorzystania z oferty. Jeśli jednak chcemy być konkurencji oraz zwyczajnie atrakcyjnie w sieci musimy prowadzić działania często, regularnie i w sposób wyjątkowy. Warto wprowadzać nowości, konkursy i oferty specjalne. Ten sposób budowania marki jest przeznaczony głównie dla klientów młodszych, częściej i skuteczniej korzystających z sieci, warto zatem skupić się też na tradycyjnych sposobach. Możemy w studio reklamy zamówić banery reklamowe, billboardy, ulotki, plakaty, czy innego rodzaju materiały, które rozmieścimy w mieście oraz jego okolicach. Możemy zakupić reklamę na przystankach, na samochodach, na budynkach. Możemy wykupić także przestrzeń np. w windach czy w pociągach. Wystarczy wykorzystać atrakcyjne studio reklamy aby dowiedzieć się jak wiele możliwości stoi przed nami. Koszty często są stosunkowo niskie, zaś zyski z kilkukrotnie zwiększonej liczby klientów bardzo interesujące.