Dlaczego podczas poszukiwania mieszkania warto skorzystać z biura nieruchomości?

biuro nieruchomości szczecin

Gdy kupujemy mieszkanie….

Kupno mieszkania, to dla większości z nas jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Brak odpowiedniego doświadczenia w tej kwestii, stres i świadomość podjęcia być może złej decyzji powodują, że zwlekamy z zakupem, a dobre oferty nierzadko uciekają nam sprzed nosa. Nie ma się jednak co dziwić – inwestowanie setek tysięcy złotych, zaciąganie nierzadko wieloletnich kredytów, to przecież nie przelewki.

Warto zaufać z biurze nieruchomości?

Wydaje się, że bardzo dobrym posunięciem w takiej sytuacji będzie skorzystanie z usług biura nieruchomości. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to opcja bezpieczna. Takie firmy zajmują się wyłącznie ofertami sprawdzonymi. Pośrednik weryfikuje bowiem między innymi stan prawny nieruchomości, dlatego unikniemy w tej kwestii przykrych niespodzianek.  Po drugie, biuro nieruchomości doskonale zna specyfikę lokalnego rynku, świetnie orientuje się więc w ofertach domów i mieszkań w kolejnych punktach lokalizacyjnych miasta. Co więcej, skorzystanie z takich usług, to dla nas po prostu oszczędność czasu. Zamiast szukać w Internecie ofert, możemy w tym czasie zająć się innymi obowiązkami. Tym bardziej, iż wystawione mieszkania i domy bardzo często powtarzają się, a część z nich jest nawet nieaktualna – można się w tym łatwo pogubić. Również wszelkie negocjacje mamy z głowy. Korzystając z usług pośredników, to przecież oni biorą na siebie wszelkie nieporozumienia na tle finansowym i czasami niełatwe negocjacje cenowe. Zresztą znają się na tym jak nikt inny. Regularnie prześwietlają bowiem rynek pod kątem realnych cen nieruchomości, dlatego mamy gwarancję tego, że nie przepłacimy i nie zostaniemy oszukani.

nieruchomości szczecin prawobrzeżeKłopotliwe sprawy urzędowe

Sprawy urzędowe, a wśród nich księgi wieczyste, przepisanie mediów, etc., to również kwestie którymi nie będziemy musieli się martwić. A tych jest naprawdę sporo. Szczególnie, że lista tych formalności jest dość długa, a czas ich załatwienia po sfinalizowanej transakcji ograniczony. Również kredytem, którym w niektórych przypadkach zajmie się biuro nieruchomości, nie musimy się przejmować. Oczywiście, to my jesteśmy stroną płacącą, jednak poszukiwanie odpowiedniego wsparcia finansowego, przejrzenie ofert konkretnych banków i zdobycie możliwego dofinansowania są po stronie wybranego przez nas pośrednika.

Biuro nieruchomości – Szczecin

W sytuacji, kiedy mieszkamy w małym mieście poszukiwania są jednak nieco ułatwione. Liczba oferowanych domów i mieszkań z racji pewnych ograniczeń nie nastręcza aż tak wielu problemów. Sytuacja zmienia się, gdy przyszłość planujemy w jednym z większych polskich miast, typu: Poznań, Warszawa, Kraków czy Szczecin. Na przykładzie tego ostatniego warto omówić na co w szczególności należy zwrócić uwagę wybierając konkretne biuro nieruchomości.

sprzedaż mieszkań szczecin prawobrzeżeBy mieć pewność, że wybrana przez nas firma jest całkowicie profesjonalna, sprawdźmy czy podobnie jak działająca na terenie Szczecina MAPA nieruchomości posiada licencje zawodowe. Wspomniane biuro posiada takowe dwie, a także  licencje federacyjne. Działa w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Pośredników Obrotu Nieruchomościami, należąc jednocześnie do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Korzystając z jej usług z całą pewnością będziemy w stanie znaleźć odpowiednie dla nas mieszkanie w Szczecinie, firma oferuje bowiem między innymi mieszkania na Prawobrzeżu, zarówno te dotyczące kupna, jak i najmu.  Odwiedzając jej stronę sami możemy przejrzeć poszczególne oferty, a kontaktując się z pośrednikami mamy gwarancję pomocy na każdym etapie współpracy. Od prezentacji, aż po finansowanie i wydanie kluczy.

Kiedy więc zastanawiamy się nad kupnem mieszkania, szczególnie jeśli chcemy zrobić to w większym mieście, naprawdę warto przemyśleć możliwość skorzystania z usług lokalnego biura nieruchomości. Lecz chociaż zalet takiego rozwiązania jest sporo, bądźmy czujni i sprawdźmy profesjonalność wybranej przez nas firmy.