Czy warto kupić mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Inwestycje mieszkaniowe

Zakup lub sprzedaż mieszkania z ogródkiem pod Wrocławiem to dla większości z nas jedna z najważniejszych decyzji – nic dziwnego, jeżeli w grę wchodzą duże pieniądze, a raz podjęta decyzja może mieć wpływ na resztę naszego życia. W celu podjęcia jak najkorzystniejszej decyzji wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług biura nieruchomości, które zajmuje się wszelkimi formalnościami i nadzoruje cały proces.

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o korzyściach związanych z nawiązaniem współpracy z biurem nieruchomości – kupno mieszkania często związane jest ze stresem oraz uciążliwymi obowiązkami formalno-prawnymi. Aby ich uniknąć, warto powierzyć całą operację tym którzy zadbają o każdy detal.

Zaufaj specjalistom

Osoby pracujące w biurach nieruchomości posiadają szeroką wiedzę na temat lokalnego rynku. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia osoby poszukującej idealnej lokalizacji dla swojego nowego mieszkania – często na zakup nieruchomości decydują się osoby, które dopiero co przyjechały do danego miasta i nie posiadają dużej wiedzy na temat poszczególnych dzielnic oraz rejonów miasta.

Na postawie przekazanych informacji pracownik biura bez problemu znajdzie miejsce dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Poszukujesz lokum dla swojej rodziny? A może bardziej interesuje Cię bycie w centrum najważniejszych wydarzeń? Znajomość miejsca i lokalnego rynku pozwala specjalistom na kompleksową pomoc każdemu klientowi.

Czuj się bezpiecznie

Coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju nieprawidłowościach, do których dochodzi na etapie finalizacji zakupu mieszkania. Zdarza się, że osoba sprzedająca nieruchomość jest zadłużona, lub nie jest jej faktycznym właścicielem, albo mieszkanie obciążone jest służebnością osobistą dożywotniego zamieszkiwania, albo działka, którą zamierzamy kupić, położona jest nieopodal magistrali gazociągu lub w strefie ochronnej ujęcia wody – co uniemożliwia jej zabudowę. Nabywając nieruchomość z niejasnym stanem prawnym i fizycznym, kupujący narażony jest na utratę znacznych sum pieniężnych.

Zakup nieruchomości poprzez biuro daje nam pewność, że kupujemy lokal od osoby, która została uprzednio zweryfikowana przez pośrednika. Nieruchomość ta, ma zbadany stan prawny/faktyczny, a na potwierdzenie tego kupujący dostaje od pośrednika przed zakupem komplet dokumentów dotyczących danej nieruchomości. Na temat samej procedury wypowiada się pośrednik z biura nieruchomości Properco*:

„Przed transakcją zawsze weryfikujemy zgodność danych o nieruchomości przekazanych przez jej  właściciela z rzeczywistym stanem prawnym, pobieramy aktualną dokumentację i ją dokładnie analizujemy, sprawdzamy dane właściciela, potwierdzamy czy dana nieruchomość jest obciążona długami, czy są na niej inne obciążenia. W razie wystąpienia niejasności/wad w dokumentacji lub problemów z samą nieruchomością, odkładamy zawarcie transakcji do czasu usunięcia tych problemów i aktywnie dążymy do ich usunięcia”

Pamiętaj, że czas to pieniądz

Każdy, kto kiedykolwiek wynajmował mieszkanie wie,  jak czasochłonnym jest poszukiwanie odpowiedniego lokum oraz ustalanie szczegółów umowy z właścicielem. W przypadku kupna mieszkania proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany, przez co musimy poświęcić mu o wiele więcej czasu.

Współpraca z biurem nieruchomości pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu już na etapie poszukiwania odpowiedniej nieruchomości do zamieszkania. Często oferty zamieszczane przez osoby indywidualne na portalach są nieaktualne, bądź nie posiadają kluczowych informacji. Za wyszukanie ofert dopasowanych do wymaga klienta, odpowiada pracownik biura, który posiada duże doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

 

Reklamuj się w efektywny sposób

Na koniec coś dla osób, które mieszkanie sprzedają. Obecnie rynek nieruchomości w największych miastach jest przesycony – codziennie pojawiają się nowe, konkurencyjne oferty sprzedaży i wynajmu. W tym gąszczu ofert bardzo ciężko jest trafić do potencjalnych kupujących.

Biura nieruchomości do promocji używają wielu portali ogłoszeniowych, ale oprócz tego wykorzystują inne formy reklamy. Renomowane biura mają swoje bazy klientów kupujących i sprzedających. Ich nazwa i adres strony internetowej są powszechnie znane. Często promocja odbywa się poprzez kanały social media, takie jak Facebook. Oferty biur nieruchomości są dobrze wypozycjonowane w internecie, mają lepszej jakości zdjęcia, dlatego są chętniej wybierane przez kupujących.