Wymiana pieca w dużym domu jednorodzinnym

instalacje co

Instalacje CO – jak to wygląda?

Bezpieczne ogrzewanie w każdym domu powinno być dla mieszkańców priorytetem. W przypadku posiadania pieców, którymi należy sterować samodzielnie, regularne przeglądy, czyszczenie a także kontrolne sprawdzanie ich szczelności ich podstawą zapewnienia im dłuższego życia, a także gwarancji nie ryzykowania zagrożenia życia własnego.

wymiana pieca

Stare piece często bywają nieszczelne, intensywne ich użytkowanie, a zwłaszcza palenie rzeczy, które nie nadają się do ogrzewania może powodować powstanie groźnego tlenku węgla, która zagraża nie tylko zdrowiu osób przebywających w pobliżu pieca, ale także ich życiu. Każdego roku dochodzi do zatruć czadem. Jest on wyjątkowo groźny, gdyż jest bezwonny oraz bezbarwny, dostaje się zatem do organizmu człowieka niepostrzeżenie i trudno spostrzec jego działania, zwłaszcza wtedy gdy znajduje się w fazie snu. Sprawdzenie pieców powinno następować tym czyściej im starszy jest piec. Najlepsza jest jednakże jego wymiana. Nie tylko zapobiega ona przedostawaniu się groźnych gazów do powietrza, ale także sprzyja ograniczeniu zanieczyszczeń środowiska. Co więcej pozwala na ograniczenie kosztów przeznaczonych na ogrzewanie. Stare piece mogą być zastąpione nowymi technologami, np. piecem gazowym (dwufunkcyjnym) lub ogrzewaniem centralnym.

Wyburzanie starego pieca i instalacja nowego

Wymiana pieca jest konieczna wszędzie tam, gdzie zauważa się duże nieprawidłowości w ich działaniu, a także niższą wydajność. Jeśli do pieca dorzuca się dużo drewna lub węgla a mimo to grzejniki wciąż są zimne, oznacza to, że ogrzewanie może być zanieczyszczone i należy je przeczyścić, w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie fachowca, znającego się na konkretnych piecach. Wymiana starego pieca np. kaflowego jest dobra wszędzie tam, gdzie znajduje się wiele pomieszczeń, które dotąd ogrzewane były słabo lub w ogóle nie odczuwały wzrostu temperatury. Instalacje CO są niezbyt kosztowne w stosunku do swych możliwości, a przez wiele lat pozwalają na utrzymanie właściwych temperatur w pomieszczeniach dziennych, kuchni, toalecie, garażu, itd. Koszt wykonania instalacja CO może kształtować się w wysokości kilku tysięcy złotych – w zależności od mocy i wielkości pieca, liczby poprowadzonych rur, a także liczby grzejników. Wymiana pieca Kraków ma jednak wiele korzyści i jest nią przede wszystkim wzrost ogólnej temperatury domu oraz możliwość poświęcania mniejszej ilości czasu na przygotowanie pieca do działania.