Wrocławski rynek nieruchomości biurowych

Nietrudno zauważyć we Wrocławiu coraz to nowo powstające budynki, które budowane są w ekspresowym tempie. Oczywiście ma to swoje uzasadnienie. Wiele zagranicznych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w stolicy Dolnego Śląska.

800px-Sky_tower_2012-jan

Zdjęcie: Guma89, www.commons.wikimedia.org

Większość z nich poszukuje miejsc na swoje biurowce przede wszystkim w centralnej oraz zachodniej części miasta. Dzięki temu Wrocław stał się  trzecim  co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce. Specjaliści spodziewają się jednak zwolnienia procesu powstawania nowych biurowców w 2014 roku. Jest to spowodowane planowanym zakończeniem wielu budów właśnie w tym roku oraz sprawdzeniem w jakim stopniu inwestycje tego typu były opłacalne.

Jedynym z największych problemów, który wiąże się z powstawaniem nowych budynków jest mała ilość miejsc parkingowych, przede wszystkim w centrum miasta. Niektóre firmy nie zapewniają wystarczającej ilości miejsc na samochody wszystkich pracowników. Niestety negatywne skutki tego problemu mogą odczuć także mieszkańcy miasta.