Przemysłowe oświetlenie – jak zmniejszyć koszty?

oswietlenie-przemyslowe-led

Każda firma, niezależnie od wytwarzanego produktu, musi się rozwijać. Rozwój idący w dobrym kierunku to jeden z czynników decydujących o sukcesie. Nie należy rezygnować ze sprawdzonych metod produkcji, warto jednak dokładać nowe elementy. Nowoczesne technologie mogą ułatwić wiele ważnych dziedzin działania firmy. Nie chodzi też o sam proces produkcji. Są rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć wydatki.

Jednym z rozwiązań pozwalających zaoszczędzić jest oświetlenie LED. Posiada wiele zalet w porównaniu z innymi typami oświetlenia. Co bardzo istotne z całą pewnością niesie ze sobą wiele oszczędności.

Najcenniejsze zalety

Technologia LED jest coraz chętniej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Taki stan zawdzięcza swoim właściwościom. Ich lista składa się z kilku pozycji.

  • Wydajność – LED to najbardziej wydajny obecnie rodzaj oświetlenia. Potrzebuje zdecydowanie mniej energii niż inne lampy. Dzięki temu 80% energii elektrycznej dostarczanej do lampy przetwarzane jest na światło. Pozostałe 20% zamienia się w ciepło.
  • Wytrzymałość – Lampy LED wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Do ich tworzenia nie wykorzystuje się szkła ani żarników, dlatego też nic nie może się stłuc. Lampy LED składają się z tworzyw sztucznych i często aluminium.
  • Żywotność – lampy stworzone w technologii LED wykazują się dużą żywotnością. W zależności, o jakości produktu, mogą świecić od 25 do 50 tysięcy godzin. Do tego gasną i włączają się w ciągu kilku mikrosekund.
  • Ekologia – diody LED podlegają w 100% recyklingowi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych substancji.

 lampa-led

Ważna zamiana

Zalet oświetlenia LED jest wiele. Zanim jednak zapadnie decyzja o jego zamontowaniu, należy zastanowić się nad kilkoma sprawami. Pierwszą z nich jest określenie potrzebnej ilości luksów, innymi słowy wielkości natężenia światła. Służy do tego stosowne oprogramowanie, Ustali, jakie natężenie będzie najlepsze w określonych pomieszczeniach. Równie ważna sprawą jest sprawdzenie, jaki rodzaj lamp będzie najlepiej dostosowany do architektury. Różne typy lamp nadają się do rozmaitych rodzajów pomieszczeń. Po zakończeniu dokładnych analiz można zacząć sprawdzać oferty producentów. Wybór jest ogromny, z jednej strony może to utrudnić wybór, z drugiej jedna konkurencja wpływa na niższe ceny.

Korzyści dla firmy

Instalacja oświetlenia LED w firmie znacznie obniży wydatki na energię elektryczną.

Jak dowiadujemy się na stronie Luxon – jako, że lampy są bardzo żywotne i odporne na uszkodzenia, nie trzeba będzie ich często wymieniać. Kolejne wydatki zostają obniżone. Dzieje się to w stosunkowo krótkim czasie od wymiany oświetlenia.

Źródło informacji: Luxon.pl – przemysłowe oświetlenie LED.

Jeżeli lampy zostaną dobrze dopasowane do natężenia światło, wpłynie to pozytywnie na pracowników i ich bezpieczeństwo. Poprawi się ich samopoczucie, co przełoży się na większą wydajność pracy. To z kolei zapewni większe dochody.