Inwestycyjne działania początkującego dewelopera

Deweloperzy - inwstycje

Pierwsze kroki dewelopera

Wbrew temu, co myśli wielu amatorów deweloperki, więcej sypialni nie musi oznaczać bardziej cennego domu. Według specjalistów, nabywcy chcą jakości przestrzeni zamiast ciasnych warunków życia – sypialnia, szafy i garderoby powinny być obszarem priorytetowym zamiast nieistotnych pokoi skrzynkowych. Deweloperzy po raz pierwszy powinni skupić się na układzie ich projektów, zapewniając, że pokoje „płyną” razem i nie ma miejsca na zabawne rozważania dla przestrzeni życiowej i sypialni. Jeśli planowanie przestrzeni jest słabe, nawet wysokiej jakości wykończenie, nie pomoże sprzedać nieruchomości. Przeczytajcie porady od Opty-Dom Development aby poznać działania deweloperów.

Deweloperzy amatorzy pragną szybkiej złotówki tak bardzo, że często rozpoczynają prace bez odpowiednich planów lub pozwolenia na budowę, zgodnie z raportami specjalistów ds. nieruchomości. Mają zupełnie nierealistyczne ramy czasowe i programy kosztorysowania, dodają fachowcy. Więcej należy poświęcić czasu na planowanie, koszty i bardziej efektywne projekty Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty przed rozpoczęciem pracy., Nie będzie żadnych problemów, gdy przyjdzie do sprzedaży mieszkania, o ile deweloper wpierw zadba o załatwienie spraw stricte formalnych.

Ile możesz dostać za mieszkanie?

Możesz myśleć, że twój dom jest milion razy lepszy niż kiedy kupiłeś go, ale to nie musi oznaczać, że jest również warty więcej niż początkowo. Chciwość jest główną przeszkodą do osiągnięcia dobrej sprzedaży, wyjaśniają nam nasi eksperci. Jeśli domów jest na rynku za dużo, pieniądze, jakie możemy dostać za nieruchomość będą zdecydowanie mniejsze, mówi. Kupujący są zbyt bystrzy w tych dniach i mają dobry pomysł na to, jak bardzo chcą być zredukować swoje wydatki. Dobry pomysłem jest, aby nieruchomość wyceniana była przez co najmniej trzech agentów nieruchomości – należy zignorować tego, który pojawia się z najwyższą ceną wywoławczą. Pewnie po prostu stara się wygrać z konkurencją.

Inwestycje deweloperskie

Menedżer banku może czuć oddech na karku, ale jest złym pomysłem, aby uruchomić sprzedaż swojego domu na rynku poza optymalnymi sezonami wiosennym i jesiennym. W zimie każdy jest zajęty Bożym Narodzeniem, a latem wszyscy są na wakacjach.

Potrzeby rynku spełniane przez deweloperów

Dobry deweloper musi mieć świadomość rynkowych potrzeb. Nikt nie kupi mieszkania droższego znacznie od reszty, jeśli to nie gwarantuje mu zdecydowanych przewag względem innych ofert, np. lepsza lokalizacja, mniejszy czynsz, cisza, spokój, bliska odległość od sklepów, parków czy bezpieczny podziemny, darmowy garaż. Część deweloperów traktuje klientów jak maszyny do zarabiania pieniędzy, zatem trudniej jest im osiągnąć sukces, gdyż rzadko negocjują w sprawie ceny oraz dodatków, takich jak wspomnianych garaż. Rynek nieruchomości cały czas się powiększa, zauważalny jest trend przeprowadzki mieszkańców centrum miast na obszary podmiejskie, co może zapewnić lepsze warunki życia, aczkolwiek wiąże się z koniecznością uzbierania sporej sumy pieniędzy. W dużym mieście mieszkanie około 50-60 metrów może kosztować od 230 do nawet 350 tysięcy złotych.