Inwestycje w nieruchomości ciągle w modzie

Mieszkania na sprzedaż można kupić za cenę jaką uda nam się wynegocjować. To żelazna zasada która obowiązuje na całym rynku nieruchomości. Zasadniczo wartość nieruchomości to taka za jaką uda nam się daną nieruchomość kupić/sprzedać. Rzeczoznawcy tak naprawdę podają tylko przybliżoną cenę, która stara się jak najlepiej odzwierciedlić faktyczną wartość rynkową. To duży problem ponieważ w tego typu transakcjach w grę wchodzą bardzo duże kwoty. Wszyscy więc chcą uniknąć wpadki i pragną zainwestować często majątek swojego życia w coś co stanie się dla nich spokojną przystanią na resztę życia.

Pośrednik nieruchomości – Twój sprzymierzeniec

Zasadniczo przy kupnie nieruchomości powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności zdrowym rozsądkiem. Nie musimy być specjalistami od rynku domów czy mieszkań, żeby pewne rzeczy sami wywnioskować. Szczególnie naszą uwagę powinny zwracać tak zwane super okazje po bardzo niskich cenach. Nikt nie chce sprzedawać nieruchomości po cenach mniejsze niż rynkowe. Owszem czasami właściciel jest zmuszony do szybkiej sprzedaży ponieważ na przykład potrzebuje natychmiast bardzo duże ilości gotówki. Jednak takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Dlatego powinna zapalić się nam czerwona lampka ostrzegawcza kiedy widzimy nieruchomość, która normalnie powinna być wystawiona za 1/3 ceny więcej.

dom2

Zadbany dom to duża wartość

Przypadkami skrajnymi są sytuacje w których kupujemy nowe nieruchomości takie jak mieszkanie od dewelopera i po jakimś czasie okazuje się że zaliczył on plajtę. O takich sytuacjach często słyszymy w wiadomościach gdzie zrozpaczeni ludzie domagają się zwrotu wpłaconej kwoty zadatku czy zaliczki za mieszanie. To sytuacje rzadkie jednak warto wziąć pod uwagę że one się zdarzają. To co zdarza się na porządku dziennym to niedoróbki czy niezgodności z umową zawartą z deweloperem. Jak widać kupno mieszkania to materia wyjątkowo delikatna dlatego kupno powinno być poprzedzone godzinami spędzonymi na analizie rynku i ofert.