EUINP – nowy gracz w sektorze HR

Rzetelny kandydat

EUINP to skrót od Europejskiego Indeksu Pracowników. Umożliwia on pracodawcom oraz agencjom zatrudnienia uzyskanie oraz wymienienie między sobą informacji na temat kandydatów, którzy biorą udział w procesach rekrutacyjnych, ubiegając się o konkretne stanowiska.

Na EUINP gromadzone są informacje na temat osób ubiegających się o pracę, dzięki czemu pracodawca może w szybki i wygodny sposób sprawdzić informacje na temat każdego z nich oraz zaprosić na rozmowę rekrutacyjną. EUINP to przede wszystkim łatwa obsługa, obiektywne oceny oraz całkowita legalność. Działa bowiem zgodnie z przepisami Unii Europejskiej oraz z przepisami o ochronie danych osobowych.

Korzyści dla kandydatów

EUINP to dla kandydatów ubiegających się o pracę idealne narzędzie do budowania własnej marki. Umożliwia również szybkie i wygodne odnalezienie wymarzonej pracy oraz pozwala się pozytywnie wyróżnić na tle konkurencji. Ponadto za dobre wystąpienie na procesie rekrutacyjnym otrzymać można certyfikat ,,Rzetelny Kandydat”, który podnosi naszą wartość na rynku pracy.

Korzyści z posiadania certyfikatu

Certyfikat ,,Rzetelny Kandydat” pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku na rynku pracy oraz stanowi potwierdzenie naszych kompetencji. Osoby posiadające ten dokument są znacznie częściej zapraszane na procesy rekrutacyjne, dzięki czemu zwiększają tym samym szanse na otrzymanie swojej wymarzonej pracy oraz na rozpoczęcie udanej kariery zawodowej. Ponadto certyfikat można śmiało dołączyć do CV.

Jak zdobyć certyfikat?

Aby zdobyć certyfikat ,,Rzetelnego Kandydata” należy w pierwszej kolejności uzupełnić formularz oraz przesłać swoje dane do bazy kandydatów. Następnie należy oczekiwać na moment, w którym dana firma zainteresuje się naszymi CV oraz zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę rekrutacyjną. Jeśli w jej trakcie wywrzemy pozytywne wrażenie i wykażemy się ogólnym profesjonalizmem, to rekruter wystawi nam certyfikat. Następnie dzięki niemu mamy szansę na otrzymanie wymarzonej pracy oraz na podniesienie własnych kwalifikacji. Należy jednak pamiętać o tym, że sama obecności w bazie EUINP znacznie podnosi naszą atrakcyjność zawodową i nawet bez posiadania certyfikatu możemy mieć możliwość na otrzymanie interesującej nas propozycji.

Warto podkreślić tutaj, że firmy po wystawieniu kandydatowi certyfikatu ,,Rzetelny Kandydat” również mają z tego wymierne korzyści. Przede wszystkim budują swój wizerunek jednostki certyfikującej oraz wspierają własne działania z zakresu Recruitment & Employer Branding.

droga do kariery

Dlaczego warto skorzystać z EUINP?

EUINP prócz tego, że ma ogromny wpływ na naszą sytuację na rynku pracy, ma wiele innych korzyści. Przede wszystkim dostęp do niego jest bezpłatny, a sam proces rejestracji jest niezwykle prosty oraz mało czasochłonny – odbywa się bowiem w formie elektronicznej. Wystarczy jedynie wejść na stronę platformy oraz kliknąć w specjalną zakładkę.

Ponadto korzystanie z EUINP jest całkowicie bezpieczne. Specjalna firma informatyczna dba o to, by nasze dane nie zostały wykradzione oraz użyte w innych celach.


Dokładne informacje na temat EUINP oraz certyfikatu Rzetelny Kandydat poznasz na stronie firmowej: https://euinp.eu