5 porad na bardziej efektywne zarządzanie inwestycją budowlaną

Regularna budowa - jak kierować tą inwestycją?

Wgląd w szczegóły projektu może poprawić proces podejmowania decyzji, a także pomóc przejąć kontrolę, w razie występowania problemów.

Poprawa w strefie pracy podejmowania decyzji jest kluczem do udanej realizacji projektu. Nadanie kierownikom budowy prostego i niezawodnego dostępu do danych w czasie rzeczywistym może być kluczowe dla postępującego projektu budowlanego. Jakość oprogramowanie do zarządzania projektami budowy może ułatwić wymianę informacji i identyfikację potencjalnych problemów, zanim staną się prawdziwymi problemami, zmniejszają ryzyko i zwiększają ogólną rentowność projektu.

Na podstawie obu celów biznesowych i celów szczegółowych projektów budowlanych, przyjrzyj się swoim wcześniejszym realizacjom i ocenom, sprawdź gdzie jesteś dziś. Jeśli chcesz zwiększyć rentowność, spójrz na ostatnie projekty, które mają najlepsze całkowite marże. Jakie wzory i anomalie wyróżniają się spośród nich? Czy miejsce pracy wpływa na zyski? Czy jest to rodzaj pracy, który robi różnicę? Czy to możliwe aby konkretne miejsca pracy kierownika projektu, ciągnęło w dół ogólny margines błędów?

Ocena aktualnej sytuacji i zadawanie pytań może dać lepsze perspektywy, na to gdzie będzie się w przyszłości. Rozpocznij benchmarking jako kierownik budowy.

Budowlana analiza konkurencji na rynku w sektorze inwestycyjnym oraz wykonawczym

Po dokonaniu analizy, ustanawia standardu dotyczącego bieżącej wydajności, można się porównać do innych firm budowlanych. Wybrani wykonawcy i firmy budowlane mające konkurencyjne standardy. Poprzez ustanowienie regularnych kontaktów z rówieśnikami, jak te wymienione na tej stronie. Inni korzystają z informacji dostarczonych przez benchmarking organizacji, taki jak stowarzyszenie zarządzania finansami budowlanymi, który stanowi narzędzie analizy konkurencji budowlanej na wybranym rynku inwestycyjnym.

Budowanie zgodnie z zasadami BHP
Nie istnieje wektor zmian w branży budowlanej, który obejmuje technologie chmury i to, co jest określane jako „big data” – ogromna ilości informacji (tekst, audio, wideo, fotografia), firmy generują takie informacje każdego dnia – zapewniają żywy wgląd menedżerów w informacje, którzy muszą podejmować krytyczne decyzje w miejscu pracy. Technologia chmury pomoże szybko agregować i analizować dane w wielu dużych firm związanych z budownictwem, którzy zdecydują się na wymianę informacji, takich jak ustalanie cen lub wynagrodzeń i wskaźniki wydajności materiałów.
Ustanowienie kluczowych wskaźników wydajności

Najważniejsze wskaźniki biznesowe w budownictwie

W zależności od celów biznesowych i punktów odniesienia, definiowanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI), takich jak czas cyklu RFI, a okres wykonywania zlecenia, należy spojrzeć na każdą pojedynczą metrykę. Jak często można śledzić KPI zależy od tego jak często dokonuje się zmiany danych i jak szybko można dokonać korekty kursu.

♦♦♦

Po zidentyfikowaniu co chcesz monitorować jako kierownik budowy, upewnij się, że procesy mogą dostarczyć Ci te dane. Pozwoli to poprawić opłacalność pracy w czasie. Monitorowanie konkurencji to sposób na zapoznanie się także z trendami na budowach, o których dotąd mogłeś nie mieć pojęcia.