Usługi home stagingu – dla kogo?

Home staging

Home staging to sztuka tworzenia nastroju, inscenizowania wnętrza. To sprawienie, że dom czy mieszczkanie, wygląda na większy, jaśniejszy, czystszy, cieplejszy. A przede wszystkim sprawia, że wszyscy chcą go kupić.

Czym jest home staging?

Wbrew temu co wiele osób myśli to nie to samo co przygotowanie domu do sprzedaży. To to, co robimy po wyczyszczeniu, posprzątaniu, pomalowaniu ścian i wykonaniu drobnych napraw. To jakby ubieranie domu na sprzedaż.

Wiele osób jest na początku niechętnych, jednak home staging podwyższa cenę domu i pozwala go łatwiej i szybciej sprzedać. Czasem robiony jest na małą skalę, czasem na większą. Jednak to dzięki tym działaniom przestrzeń nabiera wyjątkowego klimatu, który czują potencjalni kupcy. Dzięki temu zyskujemy wiele ofert.

Profesjonaliści działający w tej branży mają umiejętności projektantów na najwyższym poziomie i tworzą dekoracje, które przemawiają do wszystkich pięciu zmysłów.

Dla kogo są usługi home stagingu?

Najprostsza odpowiedź to dla wszystkich sprzedających mieszkania. Możemy zatrudnić profesjonalistę jeżeli jako klient indywidualny chcemy sprzedać mieszkanie, jak i wtedy, gdy jesteśmy właścicielami agencji nieruchomości. Każdy komu zależy na szybkiej sprzedaży z zyskiem powinien się na nie zdecydować.

Te usługi są wyjątkowo przydatne wtedy, kiedy długo nie możemy sprzedać jakiejś nieruchomości. Klienci przychodzą i odchodzą. Nie zgadzają się na cenę lub po prostu znajdują inną ofertę. W takich sytuacjach home staning to must have. Profesjonaliści pokarzą potencjał wnętrz i sprawią, że kupcy od razu zakochają się w danym miejscu.

Na takie usługi decydują się również deweloperzy, którzy chcą jak najlepiej zaprezentować nieruchomość pokazową, a także pośrednicy nieruchomości.

Możemy również zainwestować w home staging jeżeli chcemy wynająć mieszkanie. Wtedy również wyjątkowo ważne jest wyeksponowanie jego potencjału.

przed wynajmem

Jakie są tricki wykorzystywane home stagingu?

Profesjonalne firmy zajmujące się takimi usługami mają cały zapas mebli, akcesoriów i innych elementów, które mogą wykorzystać do zaaranżowania wnętrza. Dzięki doświadczeniu wiedzą jak wyeksponować zalety domu i pokazać jego potencjał. Odwrócą również uwagę od mankamentów. W tym celu wykorzystują odpowiednie ustawienie mebli. Często używają miękkich tkanin, takich jak jedwab, wełna owcza, satyna. Dzięki temu tworzą ciepłą domową atmosferę.

W miejscach, na które chcą zwrócić uwagę ustawiają ciekawe bibeloty. Dzięki temu zwiększają prawdopodobieństwo, że klient podejdzie w okolice okna z pięknym widokiem lub innego ciekawego miejsca. Profesjonaliści często wykorzystują również lustra, rośliny, poduszki, dywany czy światło, by stworzyć odpowiednią atmosferę.

Bardzo często najbardziej newralgicznym miejscem w domu jest łazienka. Po pierwsze często widać po nich zniszczenia. Po drugie po usunięciu rzeczy byłych gospodarzy są one zimne i puste. Właśnie w tym miejscu home staging ma wspaniałe zastosowanie. Często profesjonaliści „ubierają” łazienkę wykorzystując ręczniki przewiązane wstążkami, pachnące mydła i kremowe płyny. Mogą oni zadbać również o podwórko lub balkon.

Ile kosztują takie usługi?

Ceny zależą od tego gdzie mieszamy i jak wygląda lokal. Czasami zalecane jest wykonanie drobnych prac remontowych czy naprawczych. Zazwyczaj koszt zależy od wspólnych ustaleń i oczekiwań. Jednak cenę tej usługi należy traktować jak inwestycję, która się zwraca w momencie sprzedaży nieruchomości, ponieważ podnosimy jej wartość. To alternatywa dla obniżenia ceny mieszkania, które chcemy sprzedać bez skutku. Jeżeli nasz budżet jest niewielki zawsze warto zdecydować się chociaż na konsultacje. Dzięki temu dowiemy się jaki byłby koszt home stagingu dla naszego domu i będziemy mieć pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto.