Inwestycja w hotel

Podjazd przed hotelem

Musisz zrozumieć swój pierwotny rynek. Pomoże to zaspokoić wszystkie potrzeby potencjalnych klientów. Małe hotele i pensjonaty zazwyczaj przyciągają wczasowiczów, którzy zatrzymują się na zaledwie kilku dni. Jeżeli hotel położony jest na terenach wiejskich lub w małym mieście, prawdopodobnie zobaczysz dużo ludzi z miasta starających się uciec od zgiełku chociaż na chwilę. Jeśli tak jest, należy ozdobić swój hotel przedmiotami, które odzwierciedlają prosty styl małego miasteczka.

Opcje hotelowe – co możesz zaoferować?

Ustal, jakie dodatkowe usługi zaoferujesz w swoim hotelu. Klienci w tych miejscach zwykle szukają po prostu powrotu do lepszych więzi, więc warto postawić na plan oferowania usług, które uczynią ich pobyt bardziej ujmującym i komfortowym. Urlopowicze w małych hotelach najczęściej poszukują odprężenia, warto im to zapewnić na przykład w otwartej przestrzeni przyhotelowej. Mniejsze hotele z reguły nie oferują takich rzeczy jak siłownie czy restauracje, ale można je umieścić w swoich usługach, dlaczego by tego nie robić. Wystarczy pamiętać, że każda dodatkowa usługa zdecydowanie będzie dodatkowym kosztem finansowym, zarówno dla budowy i utrzymania. Koniecznie planuj budżet ostrożnie, aby uniknąć utraty pieniędzy na tych przedsięwzięciach.

Pokoje hotelowe

Zatrudnij księgowego. Nawet jeśli zaczynasz z hotelem, bo jest to marzenie twojego życia, trzeba pamiętać, że nadal jest to inwestycja finansowa. Jeśli ​​hotel nie jest bardzo mały lub nie jesteś wyszkolonym księgowym będziesz potrzebować księgowego, aby pomógł zarządzać twoimi finansami. Wszystkie hotele, nawet małe, mają wiele kosztów, które trzeba uwzględnić, podobnie jak kadra, media, czynsz, podatki i sprzęt, żeby wymienić tylko kilka. Księgowy może pomóc poruszać się po skomplikowanym świecie finansowania hoteli i pomóc zabezpieczyć twoją przyszłość finansową. Większość specjalistów zaleca podjęcie następujących działań mających na celu znalezienie księgowego.

Dobry księgowy pomoże ci z finansami

Osobiste skierowanie jest zwykle najlepszym sposobem, aby znaleźć wiarygodnego księgowego. Zapytaj innych lokalnych właścicieli małych firm, którzy mają już swoich księgowych, czy są zadowoleni z ich pracy. Umów się z potencjalnymi księgowymi. Większość księgowych będzie oferować bezpłatne spotkanie wstępne dla potencjalnych klientów. Kiedy sporządzisz listę kandydatów, spotkaj się z nimi i przedyskutuj ich doświadczenia i kwalifikacje, aby zobaczyć, czy będą one odpowiedni dla Twojego hotelu.

Warto dowiedzieć się, czy kandydat ma doświadczenie w pracy z hotelami. Hotele są unikalnymi firmami, które wymagają szczególnej wiedzy. Byłoby idealnie, jeśli kandydat pracował z hotelami w przeszłości. Będzie to poniekąd zapewnienie, że ma doświadczenie w określonych sytuacjach, z którymi być może trzeba będzie się zmierzyć.

Zdecyduj, czy kandydat jest wiarygodny. Oprócz doświadczenia, będziemy potrzebowali księgowego mogącego  pracować z tobą długoterminowo. Jeśli spóźnia się na spotkania, nie odbiera połączeń i nie oddzwania, to prawdopodobnie nie jest najlepszym partnerem dla Ciebie, nawet jeśli ma dobre doświadczenie. Pamiętaj, że starasz się tworzyć długoterminową współpracę z kimś, kto pomoże ci rozwijać twoją działalność.