Praca? Lekarz. Miejsce pracy? Zagranica!

badanie medyczne

Polscy lekarze dość często migrują do krajów skandynawskich, szczególnie do Danii. W kraju tym można liczyć na godziwą stawkę, dobre godziny pracy, premie, szkolenia oraz dalszy rozwój. Dania jest krajem, którego służba zdrowia utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co pozwala na zatrudnianie dodatkowych osób, zwłaszcza zza granicy.

Lekarze w Danii

Duńczycy, wiedząc jaka panuje sytuacja w Polsce, dość często oferują Polakom atrakcyjne oferty pracy w duńskich szpitalach. Lekarz w Danii może liczyć na znacznie lepsze warunki zatrudnienia, niż lekarz w Polsce. Pracę taką można dostać za pośrednictwem agencji. W miejscu tym należy złożyć CV wraz z listem motywacyjnym i czekać na decyzję pośredników. Najczęściej, decyzja kadr jest rozpatrywana pozytywnie, więc większość zainteresowanych lekarzy ma szansę rozpocząć karierę w zupełnie nowym kraju. Aby móc rozpocząć pracę w Danii, należy bezwzględnie opanować język duński. Egzamin oraz certyfikat kończą etap rekrutacji, po którym należy spakować się i wyjechać do nowego kraju. Polscy lekarze pracujący w szpitalach w Danii są stale nadzorowani przez pośrednika. Nadzór taki ma na celu zniwelowanie ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji.

ćwiczenia medyczne

Jak przygotować się do tej pracy?

Na całe szczęście, o wszelkie przygotowania do pracy w Danii stara się nasz pośrednik, z którym zwykle się kontaktujemy. Przygotowanie się do pracy za granicą nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o taki kraj jak Dania. W kraju tym możemy trafić na porządne sprzęty. Ponadto, system pracy w Danii wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce. Warto pamiętać, że w przypadku składania dokumentów oraz wypełniania formularzy zgłoszeniowych, pośrednik najpierw rozpatruje naszą kandydaturę.

Następnie, konieczne jest przygotowanie potrzebnych dokumentów, które poświadczą że jesteśmy w stanie wykonywać pracę lekarza za granicą. Aby w sposób właściwy przygotować się do tej pracy, musimy nauczyć się języka duńskiego. Jest to dość skomplikowany język, jednak by móc wykonywać tak odpowiedzialną pracę w obcym kraju, musimy znać nie tylko podstawy. Przygotowania do rozpoczęcia pracy w Danii trwają dość długo ponieważ nauka języka w sposób adekwatny do wymagań, może potrwać nawet do 2 lat. W takim przypadku należy być zdecydowanym na podjęcie pracy lekarza za granicą.

Język duński, obyczaje oraz najczęstsze przyczyny pobytów w szpitalu

Podczas odbywania szkolenia, które ma na celu przygotowanie nas do pracy w duńskim szpitalu, obowiązkiem pośredników jest zapoznanie nas z językiem, z zasadami panującymi w szpitalu oraz z innymi ważnymi kwestiami. Jednak równie ważnymi sprawami są obyczaje Duńczyków, ich powiedzenia czy styl życia jaki prowadzą. Dla lekarza niezwykle istotne są również najczęstsze powody, dla których pacjenci w Danii rejestrują się do lekarzy. Szpital jest miejscem, w którym również poznamy przyzwyczajenia Duńczyków, więc warto zapoznać się wcześniej z ewentualnymi odstępami od normy, dla nas Polaków. Podczas przygotowań do wyjazdu, najważniejszy jest jednak język.

Aby dobrze pełnić rolę lekarza, musimy doskonale rozumieć pacjenta oraz jego potrzeby i dolegliwości. Dlatego tak wielką wagę pośrednicy przykładają do nauki języka. Warto bowiem wiedzieć, co może nas czekać z Danii podczas wykonywania pracy. Przyszli lekarze mają nieco utrudnione zadanie ze względu na praktycznie zerowe doświadczenie w pracy z pacjentem, jednak pośrednicy z agencji dopasowują umiejętności kandydatów do możliwości agencji.

Jak znaleźć pracę w duńskim szpitalu?

Każdy z nas wie, jak bardzo trudno jest znaleźć godziwą pracę. Lekarz, który ma plany wyprowadzić się z Polski do Danii w najbliższym czasie, ma ogromne szansę na znalezienie takiej pracy. Wystarczy jedynie skontaktować się z pośrednikiem agencji, a będziemy mogli rozpocząć długi proces rekrutacji oraz wszelkich przygotowań, które niezbędne są do pełnienia roli w nowym kraju jako lekarz. Szpitale duńskie poszukują bardzo często dodatkowych pracowników – szpitale mają to do siebie, że zawsze brakuje przysłowiowych rąk do pomocy. Możemy więc wykorzystać tę okazję do znalezienia pracy w Danii. Ważne jest  to, by korzystać z ofert agencji pośrednictwa. Szukanie pracy samemu może być zajęciem żmudnym, bez efektów.


Szukasz pracy w służbie zdrowia zagranicą? Odwiedź stronę agencji Paragona, aby poznać informacje o wolnych wakatach w Danii. Paragona to firma z wieloletnim stażem oraz wiedzą w obszarze międzynarodowego zatrudnienia.

http://www.paragona.com/pl/strona-glowna
Paragona