Jak finansować mieszkanie? Pomysły dla młodych

Nowe mieszkanie a kredyt

Inwestycja finansowa – ile potrzebuję na mieszkanie?

Kupno mieszkania to dość spora inwestycja, więc na pewno warto się temu wszystkiemu nieco bardziej przyjrzeć, a będziemy mogli zapewnić sobie odpowiednie rozwiązania. Najlepiej, jeśli mamy swoje własne pieniądze i możemy za gotówkę kupić sobie nieruchomość. Mamy wtedy do czynienia ze znacznie mniejszą ilością formalności do spełnienia, więc taki zakup na pewno jest dla nas niezwykle korzystny. Dzisiaj jednak niewiele osób czy młodych par, małżeństw jest w stanie zapewnić sobie takie oszczędności. Jeśli to nie rodzice kupują nam nasze pierwsze mieszkanie, to trudno samodzielnie na nie zarobić. W związku z tym podstawowym i najbardziej powszechnym źródłem finansowania jest dla nas jednak kredyt hipoteczny. W tym przypadku też nie jest łatwo, trzeba wypełnić cały szereg rozmaitych formalności, zanim zamieszkamy w swoich własnych czterech ścianach. Nowe mieszkania to koszt od 150 do 350 tys złotych za 50 metrów kw.

Czym zapłacić za mieszkanie?

Zdolność kredytowa a nowy apartament – jak to zrobić?

Przede wszystkim ważne są zdolności kredytowe. Musimy mieć pracę na etat i to na czas nieokreślony, najlepiej jeśli jest to budżetówka, wtedy bank ma do nas znacznie większe zaufanie. Większym problemem jest posiadanie własnej firmy, wtedy trzeba bardzo dużo zarabiać, gdyż dochody są wtedy dzielone, więc mamy więcej trudności, by rzeczywiście kupić swoje własne mieszkanie. Dodatkowo oczywiście należy zwrócić uwagę na swoje wydatki. Najlepszym rozwiązaniem jest nieposiadanie kart kredytowych czy innych zobowiązań, pożyczek i kredytów, a nawet debetu na koncie, gdyż wszystko to obniża naszą zdolność kredytową. W banku przedstawiamy wyciągi z naszych kont bankowych, więc wtedy każdy wydatek jest kontrolowany. Gdy już mamy wyliczoną zdolność kredytową, należy poszukać dla siebie nieruchomości w podobnej cenie. Najlepiej poszukać czegoś tańszego, gdyż często początkowa kwota jest dość mocno zawyżona i może się okazać, że jednak kredytu nie dostaniemy.

Czy mogę wziąć hipotekę na dom?

Dzisiaj mamy do czynienia z nowymi restrykcjami, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Między innymi jest to wymóg posiadania wkładu własnego. Jest to oczywiście spory problem, ale w ten sposób można później obniżyć koszt swojego kredytu. Im większą kwotą dysponujemy, tym lepiej i na bardziej korzystnych warunkach możemy zaciągnąć nasz kredyt, więc koniecznie trzeba mieć to na uwadze. Możemy szukać ofert kredytowych w różnych bankach, ale także zdecydować się na atrakcyjną ofertę pośredników finansowych. Taki doradca ma propozycje z różnych banków, więc w jednym miejscu, znacznie szybciej i bardziej komfortowo można dokonać swojego wyboru, a to jest przecież najważniejsze w takim momencie i warto mieć to na uwadze. Dzisiaj formalności związane z kredytem hipotecznym są dość rozbudowane, więc trzeba mieć także cierpliwość, by wreszcie uzyskać finansowanie dla swojej nieruchomości i zamieszkać u siebie.