Giełdowe poniedziałki

Każdemu ciężko zacząć tydzień. Zwłaszcza po wolnym weekendzie. Niechęć do pracy oraz brak zaangażowania obserwuje się nawet na giełdzie. Kiedy do wszystkiego dochodzi okres urlopowy, o wyraźnych zmianach notowań, nie ma co marzyć. Inwestorzy przesypiają poniedziałki bez wielkich konsekwencji. Wynika to również z faktu, że zmiany stóp procentowych są niewielkie, przez co nie warto zawracać sobie głowy na podejmowanie zaciętej walki.

BMO Financial

Dla przykładu przedstawić można jeden z indeksów giełdowych. W dniu dzisiejszym WIG 2o, rankiem wzrósł o 0,4%, tylko po to, aby popołudniu wzrosnąć do 0,6%. Jak widzimy zmiany te są nieduże, przez co znikome zainteresowanie giełdą jest uzasadnione.

Na giełdach europejskich sytuacja wyglądała podobnie. Obserwowano niewielkie spadki bądź wzrost, które nieznacznie wpływały na wartość posiadanych akcji. Wniosek? Czasem dobrze przedłużyć sobie weekend.

Kategoria: Ciekawostki Tagi: , , , ,

Sprawdź:

Jak powinna wyglądać komunikacja między pracownikami jednej firmy Jak powinna wyglądać komunikacja między pracownikami jednej firmy
Rodzaje kredytów dla firm Rodzaje kredytów dla firm
Formy prawne dla dużych firm – czym się cechują? Formy prawne dla dużych firm – czym się cechują?
Usługi home stagingu – dla kogo? Usługi home stagingu – dla kogo?

Zostaw Komentarz:

Submit Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.