EUINP – nowy gracz w sektorze HR

EUINP to skrót od Europejskiego Indeksu Pracowników. Umożliwia on pracodawcom oraz agencjom zatrudnienia uzyskanie oraz wymienienie między sobą informacji na temat kandydatów, którzy biorą udział w procesach rekrutacyjnych, ubiegając się o konkretne stanowiska.

Na EUINP gromadzone są informacje na temat osób ubiegających się o pracę, dzięki czemu pracodawca może w szybki i wygodny sposób sprawdzić informacje na temat każdego z nich oraz zaprosić na rozmowę rekrutacyjną. EUINP to przede wszystkim łatwa obsługa, obiektywne oceny oraz całkowita legalność. Działa bowiem zgodnie z przepisami Unii Europejskiej oraz z przepisami o ochronie danych osobowych.

Korzyści dla kandydatów

EUINP to dla kandydatów ubiegających się o pracę idealne narzędzie do budowania własnej marki. Umożliwia również szybkie i wygodne odnalezienie wymarzonej pracy oraz pozwala się pozytywnie wyróżnić na tle konkurencji. Ponadto za dobre wystąpienie na procesie rekrutacyjnym otrzymać można certyfikat ,,Rzetelny Kandydat”, który podnosi naszą wartość na rynku pracy.

Korzyści z posiadania certyfikatu

Certyfikat ,,Rzetelny Kandydat” pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku na rynku pracy oraz stanowi potwierdzenie naszych kompetencji. Osoby posiadające ten dokument są znacznie częściej zapraszane na procesy rekrutacyjne, dzięki czemu zwiększają tym samym szanse na otrzymanie swojej wymarzonej pracy oraz na rozpoczęcie udanej kariery zawodowej. Ponadto certyfikat można śmiało dołączyć do CV.

Jak zdobyć certyfikat?

Aby zdobyć certyfikat ,,Rzetelnego Kandydata” należy w pierwszej kolejności uzupełnić formularz oraz przesłać swoje dane do bazy kandydatów. Następnie należy oczekiwać na moment, w którym dana firma zainteresuje się naszymi CV oraz zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę rekrutacyjną. Jeśli w jej trakcie wywrzemy pozytywne wrażenie i wykażemy się ogólnym profesjonalizmem, to rekruter wystawi nam certyfikat. Następnie dzięki niemu mamy szansę na otrzymanie wymarzonej pracy oraz na podniesienie własnych kwalifikacji. Należy jednak pamiętać o tym, że sama obecności w bazie EUINP znacznie podnosi naszą atrakcyjność zawodową i nawet bez posiadania certyfikatu możemy mieć możliwość na otrzymanie interesującej nas propozycji.

Warto podkreślić tutaj, że firmy po wystawieniu kandydatowi certyfikatu ,,Rzetelny Kandydat” również mają z tego wymierne korzyści. Przede wszystkim budują swój wizerunek jednostki certyfikującej oraz wspierają własne działania z zakresu Recruitment & Employer Branding.

droga do kariery

Dlaczego warto skorzystać z EUINP?

EUINP prócz tego, że ma ogromny wpływ na naszą sytuację na rynku pracy, ma wiele innych korzyści. Przede wszystkim dostęp do niego jest bezpłatny, a sam proces rejestracji jest niezwykle prosty oraz mało czasochłonny – odbywa się bowiem w formie elektronicznej. Wystarczy jedynie wejść na stronę platformy oraz kliknąć w specjalną zakładkę.

Ponadto korzystanie z EUINP jest całkowicie bezpieczne. Specjalna firma informatyczna dba o to, by nasze dane nie zostały wykradzione oraz użyte w innych celach.


Dokładne informacje na temat EUINP oraz certyfikatu Rzetelny Kandydat poznasz na stronie firmowej: https://euinp.eu

Kategoria: Gospodarka Tagi: , ,

Sprawdź:

Praca? Lekarz. Miejsce pracy? Zagranica! Praca? Lekarz. Miejsce pracy? Zagranica!
Zatrudnienie – na etacie czy własna działalność? Zatrudnienie – na etacie czy własna działalność?
Warto inwestować w Polskę? Warto inwestować w Polskę?

34 komentarze to "EUINP – nowy gracz w sektorze HR"

 1. Kozak99 napisał(a):

  Ciekawe czy jest to warte zachodu – jeżeli taki certyfikat ma nam dawać zarobić nie 1700 a 1800 złotych na stanowisku ‚starszego cośtam’ to nie wiem czy warto bawić się w zgody marketingowe 😉

 2. Kevin napisał(a):

  Osobiście myślę, że to super sprawa. Konkurencja na rynku pracy jest naprawdę ogromna, dlatego każdy dodatkowy atut może znacząco działać na naszą korzyść.

 3. szarek napisał(a):

  „Osoby posiadające ten dokument są znacznie częściej zapraszane na procesy rekrutacyjne, dzięki czemu zwiększają tym samym szanse na otrzymanie swojej wymarzonej pracy oraz na rozpoczęcie udanej kariery zawodowej.”

  eh, żeby naprawdę tak było 🙂 mam wrażenie, że pracodawcy szukają wyłącznie jeleni, którzy dopasują się do ich stawek, ich narzuconych norm, generalnie zgodzą się na – delikatnie mówiąc – wyzysk

  Jeżeli ten certyfikat rzeczywiście jest taki super, to na pewno jeszcze o tym usłyszymy.

 4. Tombel napisał(a):

  Ciekawe, według mnie na pewno to się sprawdzi na polskim rynku, bo jest wiele krętaczy, którzy niby chcą pracować, a jedyne co potrafią zrobić to zabrać czas działowi rekrutacji.

 5. Pattison napisał(a):

  Zgadzam się z Tombel. Przydałby się jakiś bat na tych, którzy wysyłają dziesiątki CV, i na 5 odpowiedzi pozytywnych nie przychodzą na spotkania ani razu.

 6. zuzel200 napisał(a):

  ciekawi mnie informacja zwłaszcza o zdobyciu certyfikatu – wygląda na to, że zgłoszenie przez stronę chyba nie jest takie proste bo i tak trzeba czekać na to, aż jakaś agencja odezwie się do nas zapraszając na rozmowę o pracę

 7. Dosia napisał(a):

  Osobiście nie jestem co do tego przekonana. Jak dla mnie taki certyfikat nie potwierdza wystarczająco kompetencji danej osoby, więc wątpię by aż tak ułatwiał on odnalezienie jakiejkolwiek pracy. Lepiej zadbać o doświadczenie, żeby móc wpisać w CV naprawdę wartościowe rzeczy, a nie chwalić się jakimś świstkiem. Pozdrawiam.

 8. tobi86 napisał(a):

  Wszystko co wiąże się z polepszeniem bytu pracownika jest dobre 🙂 Jestem ZA!

 9. Krzysiek napisał(a):

  Idea ciekawa, naprawdę interesująca 😉

 10. Aida napisał(a):

  Na razie jest zbyt mało informacji, by móc oceniać moc tego certyfikatu. Wątpię jednak, by jeden dokument stał się przyczyną rewolucji na rynku pracy. No ale zobaczymy.

 11. Kameleon napisał(a):

  „EUINP to dla kandydatów ubiegających się o pracę idealne narzędzie do budowania własnej marki. ”
  Mocne stwierdzenie – przy takim czymś to miałbym pytanie, co właściwie analizują ci , którzy taki certyfikat wystawiają?

 12. martah napisał(a):

  ciekawe ile prawdy jest w tych zapewnieniach 🙂

 13. Eliza napisał(a):

  dla mnie to dowód dla przyszłego pracodawcy na to, że może zacząć darzyć mnie pełnym zaufaniem.

 14. szabo napisał(a):

  obiektywnie ujmując to ciekawa sprawa, ale to pewnie jest coś za coś, prawda? nasz certyfikat w zamian za…? rzadko jest tak, żeby firma działała bez interesu, bez patrzenia na zysk

 15. KK66 napisał(a):

  osobiście chwalę sobie takie rozwiązania, im więcej kontroli nad tym kogo się zatrudnia, tym więcej oszczędności dla firmy

 16. dawidd napisał(a):

  Czy ktoś posiada informacje na temat czasu oczekiwania na odzew ze strony firm z naszymi przesłanymi danymi??

 17. Mikołaj napisał(a):

  Jak dla mnie świetna sprawa. Certyfikat to poświadczenie naszych umiejętności oraz tego, że naprawdę szukamy pracy i szanujemy dane nam od pracodawców szanse. Bardzo chętnie skorzystam z tej możliwości i wyrobię sobie ten dokument.

 18. niebiesko-zielona napisał(a):

  Nie rozumiem czemu ludzie zawsze są aż tak negatywnie nastawieni do nowości. Mnie ta akcja z certyfikatem bardzo się podoba i nie mogę się doczekać efektów – może w końcu ten nasz rynek pracy zacznie być łaskawszy dla młodych zdolnych. Wszystkim, którzy zdecydowali się na wyrobienie dokumentu życzę dużo powodzenia. Dajcie znać jak obecnie wyglądają rozmowy kwalifikacje itp. 🙂

 19. borys napisał(a):

  ja tam jestem na tak, nie zdarzyło się jeszcze, żeby więcej uprawnień komuś zaszkodziło!

 20. eldo napisał(a):

  Osobiście nie jestem raczej zainteresowany wyrobieniem takiego papierka, ale na pewno nie będę patrzeć krzywo na kogoś, kto zechce go posiadać. Mamy wolność działań – niech każdy robi to co uważa za słuszne.

 21. Lobo napisał(a):

  Ten cały certyfikat rzetelnego kandydata rzeczywiście wygląda obiecująco. Czas pokaże, na ile wiarygodna jest cała ta jego ‚rzetelność’…

 22. gregory napisał(a):

  Inicjatywa zacna, ale sukces będzie zależał od ilości agencji i pracodawców, którzy się tym zainteresują.

 23. Lisa napisał(a):

  Moja znajoma wyrobiła sobie ten certyfikat i niby jest bardzo zadowolona. Mówi, że znacznie bardziej poważnie traktują ją na rozmowach o pracę itp. Może więc faktycznie coś w tym jest…

 24. rasta napisał(a):

  Konto na euinp już mam – faktycznie za bezcen, więc zaszkodzić nie zaszkodzi

 25. Magłysz napisał(a):

  Polski rynek niby pracownika…taa..okazuje się, ze czasem nieźle trzeba się napocić, żeby chociaż napisali „Dziękujemy za wzięcie udziału w procesie rekrutacji. Niestety…” Wydaje mi się więc, że posiadanie certyfikatu byłoby dobrym pomysłem, może trochę podbić nasze cv.

 26. oron napisał(a):

  Podbić cv to jedno, ale do mnie przemawia inna rzecz. Mianowicie, nawet jak nie dostanę pracy, to po rozmowie na której zaprezentowałem się przyzwoicie mogą się otworzyć zupełnie nowe drzwi. Pod tym kątem uważam, że warto

 27. zdrowa napisał(a):

  W dzisiejszych czasach każdy certyfikat na wagę złota, więc jestem w 100% na tak – zwłaszcza że strona wygląda wiarygodnie i jest to dobrze opisane

 28. Drewno napisał(a):

  oho, widzę że certyfikat cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Fajnie, bo pomysł podobał mi się od samego początku.

 29. lola napisał(a):

  Okej, certyfikat na pewno w 100% nie potwierdzi naszych umiejętności – spójrzmy prawdzie w oczy nikt prócz nas nie jest w stanie tego zrobić. Niemniej jednak coś znaczy – pokazuje, że kandydat poważnie traktuje swoje starania i że naprawdę zależy mu na tej pracy. A takiego pracownika chce raczej każda firma.

 30. Maciek napisał(a):

  Jakoś tak sceptycznie podchodziłem do certyfikatu, ale koleżanka mnie namówiła i muszę przyznać że było warto, bo już na pierwszej rozmowie wzbudził pozytywne zainteresowanie rekruterów:)

 31. Royce napisał(a):

  Zdecydowanie popieram taką inicjatywę. Jako pracodawca wielokrotnie nadziałem się na bezczelne kłamstwa i chętnie zapraszałbym już tylko osoby, które przeszły jakiś poziom weryfikacji

 32. Adam napisał(a):

  Popieram Royce. Prowadzenie rekrutacji w sporej firmie to nie przelewki. Czasem cały proces toczy się miesiącami zanim znajdziemy odpowiedniego kandydata. A przez to narażamy firmę na straty. Nie zliczę rozmów w czasie których miałem do czynienia z ludźmi, którzy nawet nie mieli pojęcia na jakie stanowisko aplikują. Czas z tym zrobić porządek i stworzyć możliwości dla młodych-zdolnych, a nie dla nic nie potrafiących cwaniaków.

 33. Ganji napisał(a):

  Ja również mam trochę wspólnego z działami HR i myślę, że to bardzo dobry pomysł. Ważne jest jednak to, żeby certyfikat spowszechniał na tyle, żeby rzeczywiście wniósł coś na rynek.

 34. waszczyk napisał(a):

  zacne, całkiem zacne 🙂

Zostaw Komentarz:

Submit Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.